MČR SŽ: Závěrečný dvoudení turnaj

publikováno 13.05.2014 (aktualizováno 22.06.2014)

Hodnocení utkání MČR SŽ (Lucie Čurlíková)

Na závěr sezóny na našem domácím hřišti odehráli dvoudenní turnaj starší žáci, na kterém naši hráči bojovali ve velmi nízkém počtu (necelé dvě lajny) až na pokraji svých sil.

V sobotu se jako první utkali hráči z Karviné právě s našim týmem. Toto utkání skončilo výsledkem 6:1 pro Karvinou. Následoval zápas Opavy proti Třinci, který Opava jasně vyhrála 3:0. Další na programu bylo velmi napínavé utkání týmů HBC Vsetín proti HBK Karviná, které po dlouhém boji skončilo 0:1 a Karviná si připsala druhé vítezství na turnaji. Další podívaná našich Sokolů proti Opavě skončila výsledkem obrovského rozdílu 1:12 a jediným našim střelcem pro tento den se stal Vojtěch Bárta. Sobotní část turnaje završil zápas HBC Enviform Třinec proti HBC Vsetín, ve kterém podlehl Třinec 2:3.

Nedělní utkání odstartovaly v 8:00, kdy začal zápas HBC Vsetín proti SHC Opava, který skončil jasnou výhrou 4:0 pro Vsetín. Následovalo nádherné vystoupení našich bojovníků, kterým bohužel nepřálo štěstí. Gól padl pouze jeden jediný, který byl opravdu nejméně čekaný, aktérem této úchvatné branky byla Lucie Kubínová. Naši bojovnost doprovázela i velká řada trestů, které se také podíleli na naší prohře. Za celý zápas udělili rozhodčí celkem 14 trestů našemu týmu.  A jelikož byli hráči Třince střelecky lepší, vyhráli toto utkání 4:1. Další napínavý zápas odehrál tým Opavy proti týmu Karviné, který byl do poslední minuty nerozhodný a nakonec skončil 4:5 pro Karvinou po samostatných nájezdech.  Naposledy v této sezóně, a někteří hráči také naposledy v žácích, si zahrál náš tým proti týmu ze Vsetína. Na hráčích se už projevila obrovská únava z náročného turnaje a tak není divu, že i poslední zápas prohráli 0:4. Poslední utkání turnaje a vůbec celé sezony se odehrálo v 14:00 a to Karviná proti Třinci a za stavu 5:3 pro Karvinou se tímto uzavřela sezona.

Následovalo slavnostní vyhlášení výsledků. Rozdání pohárů a medailí, rozdělení ocenění jednotlivým hráčům a nejlepším hráčům jednotlivých týmů (z našeho týmu to byl Patrik Lička).¨

Hodnocení Turnaje - Trenér Lukáš Grebeníček:  Minulý víkend měl oddíl TJ Sokol Poruba tu čest hostit závěrečný turnaj MČR SŽ. Podle mého názoru byl turnaj velice vydařený, ať už předvedenou hrou všech pěti mužstev, nebo diváckou kulisou, která byla úchvatná. K hodnocení výkonu našich starších žáků musím poznamenat, že náš tým tvořený zejména hráči z mladší kategorie jsi na turnaji nevedl vůbec špatně. K prvnímu utkání jsme ovšem přistoupili z mého pohledu nedbale a tým Karviné toho využil. Od hráčů jsem čekal mnohem větší bojovnost a chuť zápas vyhrát. V druhém zápase nás čekal asi nejsilnější tým Opavy a bylo to znát. Ovšem víc než na výsledku mi záleželo na týmovém pojetí mužstva a nasazení hráčů. Až na jednu vyjímku jménem Nicolas Grabka, který si chtěl spíš vylepšit osobní statistiky, musím před týmem smeknout, zápas dohráli na sedm hráčů do pole a na hřišti nechali opravdu vše a velmi statečně se bránili silnému soupeři. V nedělní části turnaje nás čekal na úvod tým Třince, s kterým jsme měli během sezóny velmi vyrovnaná a vypjatá utkání. Na turnaji tomu nebylo jinak. Po celý zápas hráči makali a dřeli jako dobře namazaný stroj, který se nedá zastavit. Bohužel jej zastavila častá vyloučení a také střelecká nemohoucnost našich útočníků. Zápas mi zůstane dlouho v paměti, alespoň jako vzpomínka na tuto sezónu protože z mého pohledu to byl jednoznačně nejlepší výkon našich sokolíků. Do posledního zápasu jsme nastoupily proti celkovému vítězi celé sezóny týmu HBC Vsetín. Před zápasem jsme kladli hráčům na srdce, aby se ještě pokusili ze zbytků sil tým Vsetína porazit, protože Vsetín si byl jistý vítězstvím a hlavně věděl, že už je jistým vítězem soutěže. Hráči se v zápase naladili na vlnu Vsetína a docela odevzdaným výkonem se zápas dohrál, z pohledu skóre zápas pro nás docela příznivý, ale výkon mohl být lepší. Hráčům ovšem toto nelze vyčítat, protože odehrát 4 utkání během víkendu na tak malý počet hráčů a s takovým nasazením je obdivuhodné. Tato sezóna byla v žákovském dresu poslední pro Davida Ličku, Patrika Ličku a Vojtěcha Bártu. Já jsem moc rád, že jsem mohl tyto hráče trénovat, budu se těšit a pevně věřím, že se budeme potkávat na hokejbalovém plácku v areálu Sokola Poruby mnoho dalších let.