Úvod » Starší žáci » Archiv článků

HBC OLOMOUC : TJ SOKOL PORUBA 0:3 (0:0,0:0,0:3)

publikováno 05.03.2015

V sobotu 28. 2. 2015 se starší žáci z Ostravy a Olomouce dočkaly prvního zápasu jarní části sezóny. Do zápasu nastoupil tým Poruby poměrně neohrabaně a první dvě třetiny tak zůstal stav naprosto bez gólu a tudíž vyrovnaný 0:0. I přes vyrovnaný stav v prvních třetinách se zápas obešel téměř bez vyloučení. Ve třetí třetině však tým ze Sokolu jasně převýšil svého soupeře a najednou padaly góly. Poprvé se trefila naprosto univerzální hráčka domácích Adéla Pížová, další gól padl při dorážce Petra Koppa a vše završil Ondřej Peňaz, který hrál celý zápas výborně. Domácí z tohoto zápasu odnesli zaslouženou výhru 3:0, ovšem na 3. tým z Třince chybí Ostravanům stále ještě 4 body, tak hodně štěstí do příštích zápasů.

Trenérské okénko Lukáše Grebeníčka:   Zápas s Olomoucí jsme nezačali vůbec dobře a v první třetině jsme mohli děkovat skvělému gólmanovi Konečnému za čisté konto na naší straně. Zmatky v obranném pásmu a nedůraznost v osobních soubojích byly vodou na mlýn pro olomoucký tým. O přestávce si sokolíci vyslechli důraznou rozmluvu od trenérů a do druhé třetiny nastoupil tým, který chtěl vyhrát a makal na 100%. Zápas nabyl na atraktivitě a po druhé třetině bylo jasné, že rozhodne jediný gól. Třetí třetinu jsme začali náporem a bylo jen otázkou času, kdy vstřelíme gól. Sokolíci se dočkali a Olomouc musela útočit. Sokolíci velmi disciplinovaným výkonem dokázali vstřelit ještě dva góly a radovat se z velmi důležitých tří bodů. Na týmu se očividně projevila kvalitní zimní příprava, v podzimních zápasech sokolíci v poslední třetině fyzicky odpadali a dnes v závěru rozhodli. Následující víkend přivítáme doma silnou Opavu a doufám, že potvrdíme skvělý vstup do sezóny.