Úvod » Mladší žáci » Archiv článků

Turnaj v Malenovicích, 1. 3. 2015

publikováno 05.03.2015

V neděli zajížděli mladší žáci v počtu 8 hráčů do pole k dalšímu z dílu turnajů na půdu zlínských Malenovic. Turnaj byl premiérou pro novou hráčku Denisu Veverkovou, která byla z turnaje velmi nadšená a předvedla, že bude pro sokolíky vítanou posilou.

V prvním utkání se TJ Sokol Poruba utkal s týmem Karviné. Na většině hráčích nebyla znát únava ze sobotního utkání s Olomoucí a na Karvinou sokolíci vletěli pěkně od podlahy. První poločas vyhráli jednoznačně 3:0 a v druhém poločase sokolíci i nadále navyšovali skóre, které se nakonec zastavilo na konečném stavu 6:1 pro sokolíky. V utkání si připsala porubská střelkyně Lucie Kubínová 5 gólů.

Ve druhém utkání, které se hrálo rovnou po prvním zápase, nastoupili sokolíci proti slovenskému Martinu. Vyrovnaný první poločas se šancemi na obou stranách dokázali sokolíci vyhrát 2:0 i díky skvělým individuálním výpadům Adély Pížové. Do druhého poločasu ovšem nastoupil tým, který se spíš houpal na velmi suché větvi, která praskla po neomluvitelném zkratu Radima Dostála, který k minutovému trestu dostal i osobní trest. Sokolíkům došel dech a slovenský soupeř toho dokázal využít. Minutu před koncem zápasu dovršil obrat a zvítězil 4:3.

V posledním zápase čekal na sokolíky domácí tým z Malenovic. Utkání potvrdilo velmi vyrovnané bitvy z podzimní části. V prvním poločase dokázali porubští hráči dotáhnout poločas k remíze 1:1. Ve druhém poločase otočili zápas a měli všechny body na svých hokejkách. Malenovice se ovšem nevzdaly a vsadily vše na poslední kartu. Odvolaly gólmana a svým výborným pohybem dokázaly minutu před koncem vyrovnat. Zápas tedy dospěl k nájezdům, ve kterých držel sokolíky bezchybný gólman Konečný a probuzená střelkyně Lucie Kubínová v poslední sérii rozhodla o tom, že druhý bod si připíše ostravská Poruba.

Autor článku: Lukáš Grebeníček