Úvod » Starší žáci » Archiv článků

Hokejbalový camp žen v Přelouči

publikováno 09.03.2015 (aktualizováno 16.03.2015)

V neděli 22. 2. 2015 se v Přelouči uskutečnil další camp žen. Camp byl tentokráte pojatý jako turnaj s názvem CHALLANGE CUP 2015, kterého se zúčastnily také dva týmy výběru reprezentace chlapců do 14let, tým Pardubického kraje U15 a ženy byly podle věku rozděleny do týmu campů rozvoje žen a týmu Juniorek U18. Zápasy se hrály systémem každý s každým, 2x12 minut čistého času.

Náš oddíl TJ SOKOL PORUBA velmi úspěšně reprezentovaly juniorky Lucie Kubínová, Vanessa Mikulenková a Adéla Pížová. Tým Juniorek U18 sehrál velmi vyrovnaná a hokejbalově krásná utkání. Na týmy chlapců juniorky nestačily, ale byly jim minimálně vyrovnaným soupeřem. Posledním zápasem Juniorek U18 byla přímá konfrontace s týmem campů rozvoje žen. Utkání přineslo velmi vyrovnaný boj až do samotného konce. Zápas rozhodla v závěru Lucie Kubínová, která využila skvělého pasu za obranu a ranou pod břevno nedala brankářce žen šanci. Juniorky ještě gólem do prázdné brány potvrdily konečné 4. místo na turnaji. Týmu Juniorek U18 byla ještě udělena cena za Fair-play. Camp žen byl poslední z řady campů, po kterých se bude vybírat tým žen pro Mistrovství světa v hokejbale, které se bude konat ve švýcarském Zugu v druhé polovině června.

Reprezentantkám našeho oddílu jsme položili pár otázek:

1. Jak se vám líbil camp v Přelouči?
Adéla Pížová: Camp v Přelouči se mi líbil hodně, protože jsme měly možnost si zahrát s ostatními reprezentačními týmy.
Lucie Kubínová: Líbil se nám, protože jsme si zkusily zahrát proti týmům, se kterými jsme nikdy nehrály.
Vanessa Mikulenková: Moc, byly jsme super parta a zažily kopec legrace.

2. Na turnaji jste sehrály celkem čtyři utkání, které pro vás bylo nejtěžší a které nejlehčí?
Adéla Pížová: Nejtěžší utkání pro nás bylo s výběrem Pardubického kraje U15 a nejlehčí s týmem campů rozvoje žen.
Lucie Kubínová: Nejtěžší byl zápas proti bílým U 14 a nejlehčí proti ženám.
Vanessa Mikulenková: Tak určitě nejtěžší byl ten první zápas proti těm bílým U14 a nejlehčí proti výběru Pardubického kraje U15.

3. V čem vidíte své přednosti a naopak nedostatky, když jste měly možnost porovnat své hokejbalové schopnosti se stejně starými kluky a s ženami?
Adéla Pížová: Přednosti, to asi nedokážu říct, ale nedostatky třeba v nahrávkách a ve střelbě příklepem.
Lucie Kubínová: Přednosti v rychlosti a oproti ženám jsme měli lepší práci s hokejkou a naopak proti klukům máme nedostatky s práci hokejkou a ve střelbě
Vanessa Mikulenková: No těžko říct já jsem buldozer.

4. Jaký je váš nejsilnější zážitek z turnaje?
Adéla Pížová: Nejsilnější zážitek asi to, že jsem měla možnost si zahrát s novými holkami a zahrát si proti klukům U14 a výběrem U15 Pardubického kraje.
Lucie Kubínová: Zážitek je, že jsme se seznámili s ostatními z jiných klubů a za to jsem fakt moc ráda. A hlavně, že jsme si rozuměly se spoluhráčkami z týmu.
Vanessa Mikulenková: Určitě ta snaha všech, seznamování a legrace v šatně.

Odehraná utkání:
Repre U14 „červení“ – U15 Pardubického kraje 0 : 3, poločas 0 : 1. Juniorky U18 - Repre U14 „bílí“ 0 : 2, poločas 0 : 1. Tým campů rozvoje žen - Repre U14 „červení“ 0 : 3, poločas 0 : 1. U15 Pardubického kraje – Juniorky U18 3 : 0, poločas 3 : 0. Repre U14 „bílí“ - Tým campů rozvoje žen 2 : 0, poločas 2 : 0. Juniorky U18 - Repre U14 „červení“ 0 : 4, poločas 0 : 0. U15 Pardubického kraje - Tým campů rozvoje žen 12 : 0, poločas 4 : 0. Repre U14 „červení - Repre U14 „bílí“ 2 : 0, poločas 1 : 0. Tým campů rozvoje žen - Juniorky U18 0 : 2, poločas 0 : 0. Repre U14 „bílí“ - U15 Pardubického kraje 1 : 3, poločas 0 : 1.