Úvod » Starší žáci

HBC Ostrava - TJ Sokol Poruba 0:35 (0:9,0:13,0:13)

publikováno 28.09.2015

Utkání starších žáků hodnotil asistent trenéra Vítězslav Raab.

V sobotu 19. září 2015 čekal mladé Sokolíky první ostrý vstup do sezóny 2015/16 na hřišti v Zábřehu proti nováčkovi soutěže HBC Ostrava. V dresu týmu se sokolem na hrudi se představily i dvě posily a to Adéla Stoklasová, která má u nás střídavý start z Opavy a Dan Altenburger. My trenéři jsme upřímně vůbec netušili, co od tohoto soupeře čekat, a hráči také ne. Ale již po příjezdu na místo zápasu a shlédnutí soupeřových hráčů, kteří se na hřiště trousili v nepovolené hokejové výstroji, či špatné předzápasové organizaci, nám pomalu docházelo, že 3 body se dnes povezou do Balnar Arény. Začátek zápasu nám vyšel dokonale podle představ, góly padaly do soupeřovy sítě jeden za druhým a prakticky již po 5 minutách bylo o vítězi rozhodnuto. O přestávce jsme hráče nabádali, aby si proti bezmocnému soupeři vyzkoušeli různé herní situace, které neustále cvičíme na trénincích. Skóre sice narůstalo ještě rychleji než v třetině první, ale někteří hráči nedbali pokynů trenérů z přestávky a dělali si po zbytek zápasu na hřišti svou „one man show“ místo nácviků různých situací se svými spoluhráči. Zápas dopadl, jak dopadl, nic nám neukázal ani nepřidal a my jen mohli doufat, že jsme si střelný prach z hokejek nevystříleli celý, jelikož nás následující den čekala zajížďka na horkou půdu jednoho z favoritů celé soutěže, týmu z Karviné.

+ zápasu: střelecká forma hráčů, žádná zranění
- zápasu: špatná předzápasová organizace soupeře, některé individuální akce místo týmového výkonu