Úvod » Starší žáci

TJ Sokol Poruba – HBC Třinec 8:2 (3:1,4:0,1:1); 3. kolo

publikováno 02.10.2015

Utkání starších žáků hodnotil asistent trenéra Vítězslav Raab.

Sobotní deštivé dopoledne v porubské Balnar Aréně slibovalo krásnou podívanou všem příznivcům porubského hokejbalu. Do Ostravy dorazil další regionální rival, tentokráte Třinec. Domácí Sokolíci se svým nejvěrnějším fanouškům představili v nové sezóně vůbec poprvé a hráči se jim chtěli odvděčit poctivým bojovným výkonem, alespoň při předzápasové poradě tomu vše odpovídalo. Trenéři své svěřence nabádali k časté střelbě na bránu a hlavně žádné podcenění, které Třinec umí potrestat. V úvodu nás hosté překvapili svým tlakem, který přetavili ve vedoucí branku. Svěřenci trenéra Grebeníčka se ale velice rychle oklepali a během dvou minut vývoj první třetiny otočili třemi rychlými góly. Také v třetině druhé mladí Sokolíci nepolevili ze své vysoko nastavené laťky a hostující tým přehrávali ve všech směrech, díky čemuž konto soupeře zatížili dalšími čtyřmi brankami. Třetí třetina se již symbolicky dohrávala, domácí tým přidal ještě jeden gól ale Třinec se nechtěl nechat zahanbit, vrhl všechny karty do útoku a odměnou mu byla branka, která kosmeticky upravila konečný výsledek na 8:2. Jedinou kaňkou na tomto krásném utkání byly nečisté zákroky, ke kterým se hosté již za rozhodnutého stavu zbytečně snižovali, to ale domácím nemohlo pokazit radost z výhry. Další utkání odehrají starší žáci v sobotu 3. 10. na hřišti v Malenovicích, kde nás jistě nečeká vůbec nic lehkého.

+ zápasu: kolektivní výkon, brankář, střelba
- zápasu: deštivé počasí, nečistá hra soupeře v závěru utkání