Úvod » Starší žáci

TJ Sokol Poruba : HbK Karviná 0:7 (0:0,0:3,0:4); 6. kolo

publikováno 11.10.2015

Utkání starších žáků hodnotil hlavní trenér Lukáš Grebeníček.

V neděli 11. 10. přijeli do Balnar arény hokejbalisté Karviné a očekávalo se další skvělé hokejbalové představení těchto regionálních soupeřů. Domácí chtěli soupeři oplatit těsnou prohru z jejich půdy.

Domácí tým se musel opět poprat i s nízkým počtem hráčů, který nebyl ani na dvě celé formace. Soupeř přijel do Ostravy s poněkud jiným kádrem a bylo jasné, že se na domácí sokolíky značně posilnil. První třetina byla ve znamení velmi sporadických šancí a byl to spíš urputný boj o každý míček a ani jeden soupeř nechtěl dát metr hřiště zadarmo. Byla vidět zarputilost a snaha na obou stranách vstřelit první velmi důležitý gól. Druhá třetina přinesla opět velmi vyrovnanou bitvu a ještě v půli zápasu bylo skóre bezbrankové. Karvinským hokejbalistům se i s kouskem štěstí povedlo vsítit první branku a byli rázem na koni. Bohužel po velké hrubce domácího gólmana přidali i velmi rychle druhou branku a do konce třetiny stihli vsítit i třetí gól. Domácí ač vyčerpaní a zklamání z průběhu utkání nesložili zbraně a chtěli s výsledkem ještě něco udělat. Ve třetí třetině byla hra velmi otevřená a sokolíci měli několik šancí utkání ještě zdramatizovat. Byli to ovšem opět karvinští, kteří dokázali své šance přetavit v branku a z Poruby si odvést tři body za přesvědčivou výhru 0:7.

Domácím sokolíkům docházeli od třetí třetiny síly a soupeř v daleko větším počtu toho dokázal náležitě využít. Domácím hráčům tleskám za nasazení a snahu, kterou předváděli po celý zápas, a právem byli od trenérů pochváleni. V tomto zápase jim nešlo o výsledek, ale o předvedenou hru v zápase, proti silnějšímu soupeři.