Zápas Starších Žáku dne 20.10.2o13 ve Třinci

Fotky Mladších Žáku ze zápasu v Vnorovách.

Zápas starších žáku v Opavě-Kylešovicích dne 6.10.2o13

logo BOHbL

07.09.2013 - Jaroslav Pikula

Reprezentace

11.07.2012
Od nás z Poruby byly vybraní 2 hráči do reprezentace Moravskoslezského kraje. Tak jsme znovu zabodovali a vybojovali jsme 1.místo. A tím byly Darina Popelíková a Jakub Juránek. FINÁLE, Pardubický kraj – Moravskoslezský kraj 1:2ss (0:1,1:0,0-1) Finále opavského turnaje přineslo strhující bitvu od začátku do posledního okamžiku! Zápas o první místo byl skutečnou ozdobou dvoudenního klání regionálních výběrů hráčů do 15 let. V bouřlivé atmosféře hlediště zaplněného hráči ostatních družstev se střetly celky Pardubického a Moravskoslezského kraje. Všichni hráči i trenéři realizačních týmů dávali do hry to nejlepší ze svého umění. Přestože toho měly oba výběry za dva dny bojů ve skupině již dost za sebou, hrálo se ve velmi vysokém tempu a na kategorii U15 také poměrně tvrdě, ani rozhodčí to neměli ve finále snadné. Ostřílení sudí Gráca s Pikulou však měli utkání pevně v rukou. První třetinu vyhráli Severomoravané, když po přihrávkách Kovalčíka a Filipiece otevřel skóre zápasu David Borunský. Na začátku 8. minuty druhé půle dorazil ze vzduchu Jakub Cvejn střelu Hejtmánka a bylo vyrovnáno. Tři minuty před koncem dostali obhájci titulu (výběr Moravskoslezského kraje) výhodu přesilové hry, trenér Jiří Christ si vzal oddechový čas, ale Pardubičtí situaci zvládli a ubránili se i díky skvělým zákrokům brankáře Malečka. V čase 10:02 šel „za katr“ opět pardubický obránce, ale ani tuto výhodu Slezané nevyužili. Rozhodčí však dali příležitost přesilové hry i vítězi základní části, když 35 vteřin před koncem vyloučili hráče Severní Moravy. Gól však v základní hrací době nepadnul, a tak přišla na řadu samostatná střílení. Z pěti zakončení na obou stranách byl v poměru 1:2 šťastnější obhájce zlata z loňského roku, výběr Moravskoslezského kraje, vítěznou branku celého turnaje vsítil, společně s oběma brankáři, nejlepší hráč finále Marek Kovalčík. Trenér vítězů Libor Izaiasz měl po zápase šťastné slzy dojetí v očích a nemohl najít vhodná slova: „Co k tomu říct, je to nádhera! Krásný zápas s dramatickým koncem, nádherný zážitek pro všechny, kteří byli součástí tohoto týmu“! Trenér poražených finalistů Jiří Tesař sportovně pogratuloval soupeři: „Diváci viděli super zápas, oba týmy do toho dali maximum, vyhrát chtěl každý. Bohužel pro nás, jak všichni víme, jsou nájezdy loterie a my vítězi k obhajobě titulu gratulujeme. Pro nás i to druhé místo je královské!“